Warto poznawać ludzi bliżej, zobaczyć kim rzeczywiście są.

Warto poznawać ludzi bliżej, zobaczyć kim rzeczywiście są.

Ocenianie po pozorach zamyka drogę do zobaczenia prawdziwych ludzi, którzy w rzeczywistości mają w sobie dużo cząstek dobra, a może nawet to dobro przeważa.

Chcę skupić się na wszystkich pozytywnych aspektach bliższego poznawania ludzi, bo uważam, że sekretem budowania relacji, który jest jednym z fundamentów dobrego życia, jest poznawanie ludzi bliżej, lepiej.

Biorąc po uwagę fakt, że z coraz mniejszą liczbą osób rozmawiamy w świecie realnym, a coraz z większą w Internecie, mamy mniej możliwości do bliższego poznania danej osoby, dlatego tak ważne jest, by nauczyć się poznawać ludzi. Natomiast żeby nauczyć się poznawać ludzi bliżej, musisz mieć do tego motywację, a najlepiej motywację wewnętrzną, czyli sam/a musisz tego chcieć. W związku z tym w tym tekście przedstawię ci kilka podstawowych i prostych, ale ważnych w życiu powodów, dla których warto jest poznawać ludzi bliżej.

DLACZEGO WARTO JEST POZNAWAĆ LUDZI BLIŻEJ?

1. Nabierzesz odwagi i pewności siebie.
Jeżeli będziesz robić coś co stanowi dla ciebie wyzwanie i jest po prostu przerażające, to rozwiniesz się. Gwarantuję ci, że zrobienie rzeczy, której się boimy, buduje doświadczenie i zapewnia świetną dawkę nieporównywalnych emocji. To nie jest proste zacząć rozmowę i ją poprowadzić, zadawać pytania, próbować nawiązać z kimś kontakt, ale o to właśnie w tym chodzi. Zrobienie prostej rzeczy nie daje tyle satysfakcji, co zrobienie trudnej. Gdy przełamiesz się i zaczniesz tą pierwszą rozmowę, będziesz w stanie zaczynać kolejne. Umiejętności interpersonalnych można się nauczyć. Wszystkiego można się nauczyć – nie wiem, czy latania etc., ale tego na pewno.
2. Poznasz nowy świat, bez kupowania fantastycznej książki.
Każdy jest człowiekiem – niesamowite odkrycie – ale widzi świat inaczej, bo ma inne doświadczenia i know-how. Ludzie są niesamowici i według mnie są najlepszym źródłem wiedzy. Żyjąc tylko w swoim świecie masz małe szanse na nauczenie się nowych rzeczy, które są faktycznie przydatne w życiu.
3. Zyskasz szansę na zdobycie przyjaciela.
Jeżeli pochopnie kogoś ocenisz, to się z własnej woli zniesmaczysz do człowieka, który w rzeczywistości jest zupełnie inny. Nikt z nas nie ma w oczach rentgena i nie jest w stanie powiedzieć, kim jest dokładnie dany człowiek. A pamiętaj, że każdy człowiek jest niesamowity i ma w sobie to coś, co może nas oczarować.

Dodaj komentarz