Kartka i długopis – zrealizuj swój cel – dwa przedmioty, które pomogą ci zrealizować cel.

Kartka i długopis – zrealizuj swój cel – dwa przedmioty, które pomogą ci zrealizować cel.

Żyłam bez celu, a więc tak, jakby mnie nie było.

 stephenie meyer, księżyc w nowiu

Jak zrealizować swój cel, gdy świat nie ma zamiaru się zatrzymać, nasze uczucia i mentalność się zmieniają, a pamięć zawodzi?

Zapisz swój cel na czystej, białej kartce papieru.

Po co miałbyś to robić?

Pamięć zawodzi, a wszystko się ciągle zmienia. Nic nie czeka, nic nie będzie takie samo za 1 sekundę jakie jest teraz. Pisanie pozwala zatrzymać się w czasie, pisanie jest pomnikiem, które zostaje. Słowa i myśli płyną z nurtem oceanu, aż w końcu zostają zapomniane, i toną, i nie da się ich już uratować. Natomiast to co zapisane, zostaje.
Najważniejsze postanowienia muszą zostać zapisane – zapamiętaj to.
Twoje cele są najważniejsze, bo cel, to coś, co przyświeca Twojemu życiu, coś co sprawia, że masz po co żyć.
Konstytucja – najważniejszy dokument w państwie, określający jego ustrój, ma największą moc prawną. Wiesz co to znaczy? Znaczy to, że wszystkie ustawy i uchwały mają być z nią zgodne. Konstytucja i uchwały są zbyt ważne, żeby ich nie zapisywać. Kto przejmowałby się niezapisaną konstytucją? Gdyby ktoś złamał konstytucję, która byłaby niezapisana, to jak można by udowodnić tej osobie winę? Widzisz już co chcę ci przekazać?
Jeżeli masz jeden główny, ZAPISANY, cel, to do niego dążysz i wszystkie mniejsze cele, są zgodne z celem głównym i sprzyjają osiągnięciu go. Gdy zrobisz coś przeciwko sobie – przeciwko celowi – to nie będziesz mógł udawać, że nie masz żadnego celu, bo będzie on zapisany.
Jeżeli naprawdę chcesz osiągnąć swój cel, to go zapisz. Jeżeli boisz się zapisać swój cel na kartce, to nie jesteś wystarczająco silny, żeby go osiągnąć.

Dodaj komentarz