Jak przestać przejmować się opinią innych? Jak się na nią uodpornić?

Jak przestać przejmować się opinią innych? Jak się na nią uodpornić?

Przejmowanie się opinią innych, szczególnie na swój temat, jest drogą do braku satysfakcji z życia, braku poczucia szczęścia i spełnienia.

Zajmowanie sobie głowy opinią innych zajmuje cenny czas i miejsce w głowie, które mógłbyś wykorzystać inaczej. Nic nie osiągniesz, jeżeli będziesz się przejmować opiniami toksycznych ludzi na swój temat.

Przejmowanie się (destruktywną i pełną negatywnych emocji) opinią innych zabiera ci radość z życia i powoduje nerwy, więc pozwól sobie na luksus posiadania pozytywnych myśli na swój temat. Zawsze myśl o sobie w najlepszych kategoriach. Życie jest zbyt krótkie, żeby umniejszać swoją wartość.

Uświadom sobie, że:

  • To twoje życie, a nie Twojego sąsiada (piszę o opinii na temat twojego rozwoju, a nie o np. odpowiedzialności grupowej za stan środowiska).
  • To twoja kariera, a nie twojej kuzynki.
  • To twoje ciało, a nie twojej znajomej (#loveyourself)
  • To twój samochód, a nie Twojego teścia.

Po pierwsze. Wiesz, kto ma czas na obgadywanie innych, plotkowanie i wyrabianie sobie opinii wynikających z ZAZDROŚCI? Ten, kto nic nie robi i w nic nie angażuje się całym sobą oprócz bycia toksycznym człowiekiem. Ten, kto ma tak duże problemy z ego, że jego egzystencja opiera się na zazdrości. Ten, kto jest toksyczny. Tylko człowiek toksyczny zatruwa sam siebie przez bycie zazdrośnikiem.

Jesteś pięknym kwiatem, który się rozwija i nie pozwól, by wylewały się na ciebie toksyczne substancje.

PAMIĘTAJ PIĘKNY KWIECIE:

  • Ludzie, którzy robią takie złe rzeczy jak obgadywanie i plotkowanie na twój temat, nie pomogą ci osiągnąć twoich celów, więc daj sobie z nimi spokój. Nie przejmuj się nimi. Jednak jeżeli sprawy poszły za daleko i ktoś rozpowszechnia fałszywe i negatywne informacje na twój temat, to zrób coś z tym. Zawsze istnieje pewna granica i człowiek, który nie jest człowiekiem powinien w danych przypadkach ponieść tego konsekwencje.
  • Ludzie, którzy dzielą się z innymi swoimi opiniami na temat ludzi, nie mają lepszych tematów do rozmów, więc rozmawiają o tym. Nie stać tych ludzi na pozytywne tematy. Oni, gdy myślą o rozwoju innych, nie mają wystarczająco dużo czasu na myślenie o swoim rozwoju. Ty masz ten czas. Ty masz czas, żeby myśleć o swoim życiu i dzięki temu możesz zdziałać niesamowite rzeczy.

5 REGUŁ:

  • Jesteś pięknym kwiatem.
  • Jesteś mądrym kwiatem.
  • Jesteś inteligentnym kwiatem.
  • Zawsze jesteś wystarczającym kwiatem.

Myślę, że najłatwiej jest zaakceptować fakt, że są tacy ludzie i myśleć w głównej mierze o swoich planach, celach, rozwoju i najbliższych, albo innych wartościach, które są dla ciebie najważniejsze.

Teraz uśmiech, głowa do góry i leć po swoje!

Dodaj komentarz