Jak nauczyć się samodyscypliny? Dyscyplina kluczem do sukcesu. Drobne rzeczy, budują duże.

Jak nauczyć się samodyscypliny? Dyscyplina kluczem do sukcesu. Drobne rzeczy, budują duże.

Samodyscyplina to główny klucz do sukcesu, każdego, nawet małego. Nie da się wyrzeźbić ciała w jeden dzień. Codziennie trzeba trenować, uczyć się nowych, lepszych technik.

Generalnie rzecz biorąc, chodzi o to, że chcąc stać się kimś, kim nigdy wcześniej się nie było, należy robić coś, czego nie robiło się nigdy wcześniej.

Brian tracy – nie tłumacz się, działaj! odkryj moc samodyscypliny

Tylko bądźmy szczerzy, nie ma lekko z wypracowaniem sobie nawyku. Nawyk buduje się na samodyscyplinie.

Chcąc zbudować własne imperium, trzeba być zdyscyplinowanym – to oczywiste. Jednak jak nauczyć się samodyscypliny?

Codziennie to rób, ale nie zaczynaj od dużego wyzwania – stopniowo podnoś sobie poprzeczkę.

Po pierwszym treningu, nie jedzie się na Mistrzostwa Świata. Po pierwszej lekcji C++, nie zostaje się programistą.

Chcąc wyrobić sobie zadowalającą cię kondycję, trzeba regularnie trenować. Trzeba wstać z łóżka nawet jak się nie chce, nawet jeżeli wolałoby się teraz oglądać serial na Netflixie, to trzeba się zdyscyplinować i trenować – teraz.

Gdy ten głos w twojej głowie mówi ci, żebyś upadł, to wiedz, że on nie decyduje, czy to zrobisz. Bo ty decydujesz, czy się poddasz, czy wstaniesz, pobiegniesz dalej, wejdziesz wyżej, zrobisz więcej. Bo ty decydujesz, czy będziesz wystarczająco zdyscyplinowany.

Dyscyplina to nie jest łatwa rzecz, ale to logiczne, że nie może być prosta. Dlaczego? Dyscyplina nie jest łatwa, bo tylko najlepsi dają jej radę. Dlatego puchar dostaje tylko jedna osoba.

Dyscyplina zaczyna się od małych nawyków, które są ważne i robi się je codziennie. To takie rzeczy jak ścielenie swojego łóżka od razu po przebudzeniu, wstawanie rano, czytanie książek przez godzinę rano, nauka języka obcego, bieganie 20 min dziennie. Jeśli wytrwasz, to nauczysz się tego i będziesz mógł robić więcej. Będziesz mógł biegać 30 minut, a potem 40, a później 60.

Drobne nawyki, z pozoru nieważne, odgrywają największą rolę w budowaniu samodyscypliny.

Zadaj sobie pytanie, co należy robić, a czego nie chce ci się robić i małymi krokami staraj się zacząć to robić codziennie, stopniowo podnosząc sobie poprzeczkę.

Pamiętaj! Rzymu od razu nie zbudowano i nikt nie powiedział, że będzie lekko. Sam musisz się za siebie wziąć, nikt tego za ciebie nie zrobić. Tylko Ty możesz zbudować swoją samodyscyplinę.

Dodaj komentarz