Dlaczego warto robić swoje po swojemu? Robić jak większość = dojść tam, gdzie większość.

Dlaczego warto robić swoje po swojemu? Robić jak większość = dojść tam, gdzie większość.

Gdy będziemy robili tak jak większość, to dojdziemy tam gdzie większość. Chcąc dotrzeć do niestandardowego celu musimy robić niestandardowe rzeczy.

Za dwadzieścia lat bardziej będziesz żałował tego, czego nie zrobiłeś, niż tego, co zrobiłeś. Więc odwiąż liny, opuść bezpieczną przystań. Złap w żagle pomyślne wiatry. Podróżuj, śnij, odkrywaj.

Mark twain

Wiesz dlaczego przeciętni ludzie interesują się życiem tych „dziwnych” ich zdaniem? Bo ich życie jest inne. To wydaje się być takie dziwne i niezrozumiałe, ale ciekawe, że ktoś biega 20km 3 razy w tygodniu, albo, że ktoś nie pracuje w korporacji, tylko ma własną firmę. Ludzie, którzy żyją po swojemu są ewenementami dla tych przeciętnych, niczym się nie wyróżniających. W głębi duszy wszystko ich boli, gdy myślą, że ktoś żyje inaczej, mogłoby się wydawać, że lepiej, bo ciekawiej.

Mało jest dorosłych, którzy zachęcają dzieci do kreatywnego myślenia, do latania w chmurach i wiary w własne marzenia. Wolą je zachęcać do przeciętności – do zdania matury, dostania się na studia, pracy w korporacji, albo w rodzinnym biznesie. A gdzie w tym planie dorosłych miejsce na marzenia i na nowy świat?

Jak mamy stworzyć coś nowego, powielając bez zastanowienia wzorce z najbliższego otoczenia, szkoły, Internetu?

Żeby stworzyć coś nowego, trzeba z zastanowieniem i świadomością zrobić coś co nam się podoba, ale po swojemu, w naszym stylu.

Powielanie ścieżki (na przykład) idola nie sprawi, że dojdziemy tam gdzie on. Ludzie chcą nowych, kolejnych filmów, książek, podcastów, programów, czyli nowych, kolejnych i świeżych filmowców, reżyserów, pisarzy, producentów.

Jak wyglądałby świat, gdyby melodia każdej piosenki była taka sama? Jak wyglądałby świat, gdyby każde zdjęcie było zrobione tym samym aparatem? Jak wyglądałby świat, gdyby istniał jeden owoc?

Prosty przykład z życia wzięty. Dlaczego po wyprodukowaniu pierwszego kremu do twarzy do dziś powstają kolejne? Bo są inne i ludzie chcą nowości, nowych twarzy w telewizji, nowych ubrań w szafie, nowych samochodów w garażu, które będą zaspokajały potrzeby, o których oni sami jeszcze nie wiedzą. Tworząc coś nowego, atrakcyjnego, będąc nowym przykładem na przykład sportowca możesz sprawić, że Twój produkt, albo Ty wyróżnisz się z tłumu i dojdziesz tam, gdzie chciałeś od lat oraz dasz ludziom coś, czego pragną.

Dodaj komentarz