Być dla siebie najlepszym przyjacielem.

Być dla siebie najlepszym przyjacielem.

Ludzie przychodzą i odchodzą. Jedynym człowiekiem, który będzie z tobą zawsze, jesteś ty – sam dla siebie.

Pomyśl, czy jest inny człowiek, niż ty, który jest przy tobie ciągle; myśli to co ty; widzi to co ty. Tak jak nie da się zrozumieć czyjejś perspektywy, ze względu na różnicę doświadczeń, tak nikt nie zrozumie w pełni ciebie. Przyjaciel zewnętrzny może mieć podobną perspektywę, ale nigdy taką samą.

Jakie to trudne i ciężkie, gdy coś się dzieje i kiełkują w tobie te emocje, a ty nie wiesz co z nimi zrobić, a nikt wokół ciebie nie rozumie. Każdy słucha tylko siebie i widzi tylko swoje pole widzenia.

Nikt nie zna ciebie lepiej niż ty sam spośród ludzi obok ciebie. Możesz się wyżalać im, możesz im płakać w ramiona, śmiać się, ale oni nie są i nie będą z tobą ciągle. Dlatego warto zostać swoim własnym przyjacielem. Być dla siebie przyjacielem znaczy:

  • kochać siebie
  • chcieć dla siebie jak najlepiej
  • myśleć o sobie tylko pozytywnie
  • uszczęśliwiać się
  • dbać o siebie

To nie jest proste być dla siebie takim dobrym, ale to możliwe. To proces. Stopniowe kroki polegające na akceptacji siebie; byciu dla siebie troskliwym; dobrym; dumnym; uśmiechniętym. Nie mam na myśli tego, żeby zostawać narcyzem, albo człowiekiem bez grama pokory. Nie. Chodzi mi o to, żeby umieć liczyć na siebie; być dla siebie najlepszym wsparciem. Najlepiej nauczyć się tego jak najszybciej, bo nigdy nie wiemy, co przyniesie jutro. Gdy twój przyjaciel zewnętrzny nie będzie mógł przyjechać i ci pomóc, to będziesz w stanie zrobić to samodzielnie.

Dodaj komentarz